Sākumlapa > Tēmas > Personas
Ludmila Pismennaja

Ludmila Pismennaja

Ludmila Pismennaja (1927.g. 5.maijā Harkovā, Ukrainā – 2010.g. 1.februārī Rīgā) — pedagoģe un kora diriģente. Latvijas Mūzikas akadēmijas un Rīgas Pedagoģijas akadēmijas profesore. Profesore emeritus, mākslas zinātņu doktore. Latvijas PSR Nopelniem bagātā mākslas darbiniece.
No 1948. līdz 1953. gadam Ludmila Pismennaja studējusi Latvijas Valsts konservatorijas Kora diriģēšanas fakultātē pie pedagoga Teodora Kalniņa. Vēlāk viņa turpinājusi mācīties Ļeņingradas (patlaban – Sanktpēterburgas) Konservatorijas aspirantūrā.  
Praktiski visa Ludmilas Pismennajas profesionālā darbība ir saistīta ar darbu Latvijas Konservatorijā: no 1953. līdz 1996. gadam viņa pasniegusi Kora diriģēšanas fakultātē. No 1970. līdz 1982. gadam, kā arī no 1988. līdz 1992. gadam L. Pismennaja bija  Kora diriģēšanas katedras Kora diriģentu nodaļā vadītāja.
Viņas skolnieku vidū ir augsti profesionāli, autoritatīvi mūsdienu kora diriģenti: Jānis Erenštreits, Māris Sirmais, Juris Kļaviņš un citi.  
Kopš Pedagoģijas akadēmijas (RPIVA) dibināšanas pirmajām dienām, 1994. gadā, L. Pisjmennaja, kā pieredzējusi pedagoģe, tika pieaicināta ieņemt Kora diriģēšanas katedras vadītājas amatu.  
Ludmilai Pismennajai bija ne tikai milzīga pieredze pedagoģijas jomā, bet arī izpildītājas radošā pieredze. Pēc diriģenta Imanta Kokara aicinājuma, viņa dziedājusi slavenā kamerkora Ave Sol pirmajā sastāvā.   
1980. gadu otrajā pusē L. Pismennaja vadījusi sieviešu kori Vaiva Talsos, ka arī daudzus gadus bija Bauskas rajona skolotāju kora Daina kormeistere.

Ludmila Pismennaja mirusi Rīgā 2010. gada 1. februārī.

 

Marina Mihaiļeca

Ilustrācijas tēmai