Sākumlapa > Tēmas > Personas
Nataļja Ļebedeva

Nataļja Ļebedeva

Natāļija Ļebedeva  (1959. g. 9. septembrī Dņepropetrovskā/ no 2016. g. Dņipro) - Latvijā iznākošā Eiropas Savienības lielākā krievvalodīgo sabiedriski politiskā laikraksta „Vesti segodņa” kultūras nodaļas žurnāliste. No 2017. gada laikraksta nosaukums «Segodņa».


Viņas pirmais raksts Latvijai vēsturiski nozīmīgajā laikrakstā „Sovetskaja molodež” tika publicēts pirms  vairāk nekā 25 gadiem.  Natālijas intelektuālo un profesionālo pieredzi ir veidojušas mācības matemātikas un mūzikas skolās, studijas  Dņepropetrovskas Valsts universitātes fizikas un tehnikas fakultāte. 1980. gadu beigās viņa izgaja  Maskavas Augstākos žurnālistikas kursus. Kā „Molodežkas”, bet pēc tam „Vesti segodņa” korespondente apbraukāja vai puspasauli, piedalījusies starptautiskās žurnālistu mācībās, piedalījas profesionāliem vai citiem tematiem veltītos semināros un konferencēs. Runā angļu, krievu un nedaudz spāņu valodā. Kopš septiņu gadu vecuma,  ar pārtraukumiem,  raksta dzeju. Publicējusies Ukrainā un Latvijā, bija viena no starptautiskā krājuma „Dzejnieku planēta” pirmā, ceturtā un piektā izlaiduma autorēm. Dzejai laika gandrīz nemaz nepaliekot, visu paņem žurnālistika.

 2014. gadā Natāļija Ļebedeva tika apbalvota ar starptautisko žurnālistu prēmiju „Dzintara spalva”, ko, vērtējot 2013. gada darba rezultātus, Krievijas Federācijas vēstniecība Latvijā piešķīra žurnālistei „Par labāko materiālu krievu un latviešu kultūras sakaru atspoguļošanā.”

Публикации Натальи Лебедевой