Sākumlapa > Tēmas > Personas
Jūlija Aleksandrova

Jūlija Aleksandrova

Jūlija Aleksandrova (1965. g. 7. janvārī Rīgā, Latvijas PSR) –  žurnāliste, skolotāja.

Jūlija Aleksandrova ir dzimusi Rīgā. Absolvējusi Rīgas 35. vidusskolu un pēc tam Latvijas Valsts universitātes Filoloģijas fakultāti.  

Jūlija Aleksandrova strādāja laikrakstā «Советская молодежь» („Padomju jaunatne”), vēlāk šis laikraksts tika reorganizēts par laikrakstu «СМ-Сегодня», pēc tam tas tika pārveidots par laikrakstu «Вести сегодня».

Jūlija Aleksandrova ir piedalījusies literāros un žurnālistu konkursos, viņai ir piešķirti šādi apbalvojumi: «Лучший рассказ на русском языке» („Labākais stāsts krievu valodā”) (2. vieta, 1994. gadā), «Янтарное перо» („Dzintara spalva”) (galvenā balva, 2012. gadā).

Laikrakstā „Vestji Segodņa” viņa vadīja Izglītības nodaļu.

Viņas pētījumu interešu lokā ir tēma „Latvijas krievi”, kas paredz darbu divos virzienos: vietējo krievu ieguldījuma Latvijas krievu kopienas tapšanā apzināšana un krievu emigrācijas Latvijā liktenis.

J. Aleksandrovas maģistra darba tēma ir «Русские дачи на Рижском взморье: вторая половина 19 – первая половина 20 века» („Krievu vasarnīcas Rīgas jūrmalā: 19. gadsimta otrā puse – 20. gadsimta pirmā puse.”).

Patlaban – skolotāja Rīgas 10. vidusskolā.

Публикации Юлии Александровой