Sākumlapa > Tēmas > Personas
Jefims Šifrins

Jefims Šifrins

Jefims (Nahims) Šifrins (1956. g. 25. martā, Magadanas apg., Krievija) —  pazīstamais aktieris.

Jefims Šifrins ir dzimis bijušā izsūtītā ģimenē. Viņa tēvs, Zalmans Šifrins,  1938. gadā pēc denunciācijas par viņu ticis arestēts, tēvam tika inkriminēta spiegošana.

1966. gadā Šifrinu ģimene pārcēlās uz dzīvi Jūrmalā. Vēlāk pazīstamais aktieris bija atzinies, ka viņš uz visu mūžu ir palicis jūrmalnieks, ka ir saglabājis par Jūrmalu un Rīgu vislabākās atmiņas.

Latvijā Jefims Šifrins absolvējis vidusskolu, 1973.-1974. gadā studējis Rīgā -  Latvijas Valsts universitātes  Filoloģijas fakultātē.  

Tomēr Jefima Šifrina tieksme uz skatuvisko mākslu bija ņēmusi virsroku, un 1974. gadā nākamais aktieris sācis apgūt zināšanas citā mācību iestādē -  Maskavas Valsts cirka un estrādes mākslas skolas Estrādes nodaļā, slavenā Romāna Viktjuka kursā. Vēl studiju laikā J. Šifrins bija sācis spēlēt teātrī.

1979. gadā Jefims Šifrins ir kļuvis  par 1. Maskavas estrādes aktieru konkursa laureātu, 1983. gadā – par 7. Vissavienības estrādes aktieru konkursa laureātu. Tieši ar estrādes žanru lielā mērā ir saistīta Jefima Šifrina popularitāte, patlaban viņš ir viens no pazīstamākajiem Krievijas estrādes aktieriem. Tajā pat laikā aktieris bija piedalījies mākslas filmās, spēlējis teātrī, ieskaņojis multiplikācijas filmas, kā arī viņš ir virknes grāmatu autors.  Viņš ir izpildījis dziesmas, spēlējot mūziklā.

1992. gadā Jefims Šifrins saņēmis starptautiskā satīras un humora festivāla  “Zolotoj Ostap” prēmiju.

 

Aleksandrs Gurins