Sākumlapa > Tēmas > Personas
Pjotrs Šetohins

Pjotrs Šetohins

Pjotrs (Pēteris) Šetohins (1930.g. 27.martā  Rīgā - 2014.g. 1.oktobrī Rīgā) - mākslinieks.

Pjotrs Šetohins ir dzimtais rīdzinieks. Viņa vectēvs pēc mātes līnijas ir slavenais arhitekts Vladimirs Lunskis, kurš no 1892. līdz 1905. gadam bija Vidzemes guberņas arhitekts. Pēc viņa projekta tika uzbūvēts nams Elizabetes ielā 11. Bet par galveno V. Lunska daiļrades mantojumā kļuva dievnami (Pētera un Pāvila baznīca Ķemeros, Vissvētākās Dievadzemdētājas Aizmigšanas baznīca Jelgavā, pravieša Jāņa Priekšteča dievnams Rīgā un citi). Lunsku ģimenē bija 4 bērni. Viena no meitām Tamāra apprecēja Vladimiru Šetohinu. Vladimira vecvectēvs pēc izcelsmes bija Krimas tatārs, bet vecāmāte – spāniete. Tādēļ ģimenē (pirms 1940. gada) bija pieņemts lietot dubultuzvārdu – Šetohins-Alvaress. Vladimira un Tamāras Šetohinu-Alvaresu ģimenē bija divi bērni – Zoja un Pjotrs. Ģimenes galvam bija lieliskas vokālās dotības un kopā ar dzīvesbiedri viņi uzturēja operas studiju, kas bija populāra pirmskara Rīgā.

Pēc Otrā Pasaules kara Pēteris Šetohins absolvēja Rīgas Mākslas un arhitektūras skolu. Viņš apgleznoja bijušā Politiskās izglītības nama (patlaban – Rīgas Ebreju kopienas nams) iekšsienas, Operas un Baleta teātra interjēru. Noformēja Rīgas veikalu vitrīnas. Gleznoja ainavas, kluso dabu. Īpaša vieta Pētera Šetohina daiļradē pieder ziediem: ceriņiem un magonēm.

Pjotrs Šetohins miris Rīgā 2014.gada 1. oktobrī. Apbedīts Jāņa kapos Rīgā, blakus vectēvam arhitektam Vladimiram Lunskim.

Tatjana Feigmane

Fotoalbuns no Lunsku un Šetohinu ģimenes arhīviem

Mākslinieka Pētera Šetohina daiļdarbu fotoalbums